Сервісні програми

Транспортна програма
Мета програми:
 Допомога дітям з церебральним паралічем та іншими неврологічними розладами у розвитку їх здібностей, досягненні максимальної незалежності у функціонуванні для найбільш повної соціальної інтеграції.

 

На сьогодні діти-інваліди, які не можуть цілком самостійно пересуватись або обслуговувати себе в шкільному середовищі, за існуючими інструкціями, мають залишатись вдома на так званому індивідуальному навчанні, а часто скеровуються на спеціалізоване навчання до шкіл-інтернатів. При умові налагодження перевезення цих дітей існує можливість більш активного залучення їх до навчання та реабілітації. Саме для вирішення цих завдань в центрі «Джерело» працює транспортна програма – перевезення дітей та молоді на заняття та зворотньо додому.  Сьогодні уже 6 мікроавтобусів, спеціально пристосованих для перевезення осіб на візках (3 з яких з підйомниками), щодня привозять майже 100 дітей та молодих людей до центру. Без роботи транспортної програми є неможливим навчання дітей в школі і дошкіллі та робота Майстерень для Молоді.

Центр «Джерело» має 6 власних мікроавтобусів, 4 з яких знаходяться в користуванні міського центру реабілітації «Джерело» і забезпечуються пальним і заробітною платнею для  водіїв та експедиторів з комунального бюджету. Витрати, пов’язані з ремонтом та запасними частинами до автомобілів, фінансуються зі спонсорських пожертв центру «Джерело».

Для забезпечення транспортної програми необхідно закупити дизельне паливо для мікроавтобусів центру, запасні частини для них, колеса, масло, оплатити працю шоферів, експедиторів. Частково транспортна програма фінансується з комунального бюджету. Але значна частина (близько 70%) витрат забезпечується центром “Джерело”.

Довідкова інформація: в середньому кожен авто за день проїжджає маршрут – 160 км, за рік  232 320 км.  Маршрути охоплюють всі райони Львова.


Харчування

Харчування клієнтів  в установі організовується відповідно до Постанови  добових норм харчування в інтернатних установах,навчальних та санаторних закладах сфери управління Міністерства праці та соціальної політики» .

Процес організації харчування у клієнтів складається з :

-відпрацювання режиму і графіку харчування( в установі для дітей вікової категорії 4-10 років дво-разове харчування; 10-35 років одно-разове харчування);

-визначення постачальників продуктів харчування і продовольчої сировини;

-приймання продуктів харчування і продовольчої сировини гарантованої якості тільки за наявності супровідних документів,які свідчать про їх походження та якість(накладні,сертифікати відповідності висновки санітарно-епідеміологічної служби тощо);

-складання меню-розкладу;

-приготування готових страв;

-видача готових страв згідно затвердженого графіку;

-постійний контроль за якістю харчування та дотриманням працівниками харчоблоку санітарно-епідеміологічного режиму.

На денних програмах центру «Джерело» станом на 01.04.2014 року знаходиться 96 дітей дошкільного та молодшого шкільного віку (в силу фізіологічних особливостей та враховуючи середню відвідуваність, щодня харчується 87 дитини), а також 48 молодих людей з особливими потребами віком від 18 до 35 років, які приїжджають до центру через день (групами по 24 особи). Загалом 103 дітей та молодих людей отримують харчування, перебуваючи на щоденних програмах центру «Джерело».

Оголошення