Методика М. Монтессорі

Однією із програм реабілітації у Центрі «Джерело» є методика навчання Марії Монтессорі. Цю методику в Центрі обрали через те, що вона дозволяє дитині розвиватися природним шляхом, в індивідуальному темпі.

 

В основу методики покладена ідея «Навчи мене робити це самостійно». Важливо, що процес навчання відбувається саме в той момент, коли дитина хоче пізнавати, а не тоді, коли це визначено програмою. Методика М. Монтессорі не гальмує розвиток того, хто розвивається швидше, і не мучить тих, хто йде повільніше.

 

У межах визначеного навчального середовища дитина сама обирає роботу, яка привертає її увагу і не суперечить внутрішнім інтересам. Матеріали, які використовуються для навчання привабливі, прості у застосуванні, відповідають віковим параметрам дитини. Можливість самоконтролю, яка закладена в обладнанні, дозволяє дитині побачити як власні помилки, так і проявити себе та відчути успіх.

 

За методикою М. Монтессорі виховну роль на себе бере усе навколишнє середовище, і тільки дитина обирає спосіб навчання. Вона може працювати самостійно, за допомогою педагога або ж із іншими дітьми.

 

У дитячій групі, де застосовується методика Монтессорі, дитина вільна від панування дорослого, вона відкриває власний світ, розвиваючи і розум, і тіло. Удосконалюючи свої вміння, дитина отримує відчуття незалежності і впевненості. Метод М. Монтессорі сприяє виникненню природної любові до навчання та поступово формує стійку мотивацію до продовження пізнання. 

Оголошення