Майстерні для молоді

Майстерні для молоді – це навчальний простір для людей з особливими потребами віком від 18 до 35 років. Програми денного перебування охоплюють 3 великі напрямки, які вміщають 12 студій.

Напрямок «Соціально-побутова адаптація» складається з 4 студій: «Кулінарія», «Самообслуговування», «Побутові навички» та «Орієнтація в просторі та практичне рахування». Цей напрямок є основною підготовкою молодих осіб до самостійного життя в соціумі.

Студія «Самообслуговування» навчає молодь бути самостійними, вміти застебнути замок на куртці чи ґудзик на сорочці, зав’язати шнурівки, а також вмінню надати собі охайного зовнішнього вигляду та правильно підібрати одяг.

Студія «Побутових навичок» скерована на максимальну соціалізацію та вміння молодої особи з особливими потребами  поводитися в соціумі. Тут вчать прибирати і прасувати, мити посуд і накривати стіл, а також культури  поведінки в громадському місці.

Студія «Кулінарії» покликана навчити особливих людей приготувати собі сніданок чи обід, зробити канапку і чай чи зварити кашу. Також тут опановують способи приготування різних страв від нарізання салатів до смачної випічки. На цій студії кожен може долучитися до процесу творення смаколиків відповідно до своїх можливостей.

Студія «Орієнтації в просторі та практичного рахування» почала діяти лише цього навчального року. На ній молодь вчиться усвідомлювати розташування свого тіла в просторі, переміщення в межах однієї кімнати, на поверсі, між поверхами та за межами центру. Крім того молодь з особливими потребами опановує навики розміщення різних предметів у просторі (розташування меблів у кімнаті, складання речей у шафі тощо) та вміння правильно надавати інформацію по розміщенню особистих речей, а також вчиться користуватися грошима.   

Напрям «Соціально-побутова адаптація» постійно розвивається, молодь з особливими потребами вже зараз проходить практику в одному з кафе Львова, де 4 молодих осіб асистують на кухні, накривають столи, миють посуд, готують каву та виїжджають разом із власницею до крамниці на закупівлю продуктів. Також 10 молодих осіб відвідують садовий центр «Галсад» в якості асистентів та допомагають працівникам доглядати рослини, пересаджувати їх, а також вивчають різні види рослин, їхні особливості та призначення. В планах ще багато цікавих проектів, де особливі люди активно вливатимуться в соціум та розвиватимуться нарівні зі своїми ровесниками.

Напрямок «Мистецтво» складається з 4 студій – театральна, музична, літературна та студія арт-терапії. Тут кожен може виявити та розвинути власні творчі таланти. Кожна студія має на меті якнайповніше розкрити мистецький потенціал студійців та ознайомити з творчими доробками молоді широке коло реципієнтів.

«Театральна» студія або театр «Золота молодь» існує вже понад 6 років. Тут кожен може обрати собі заняття до душі – вокал, танці, пантоміма, сценічна мова і, звісно ж, акторська майстерність. Студія постійно готує цікаві проекти та організовує творчу програму всіх святкувань в центрі. Студійці вже стали учасниками кількох міжнародних  театральних фестивалів та конкурсів отримали схвальні відгуки на свої акторські роботи, познайомилися та підтримують контакти зі своїми колегами з інших країн. Також молодь постійно відвідує театри і веде обговорення побачених вистав.

«Музична» студія або гурт інтуїтивної музики був одним з перших мистецьких осередків на майстерні для молоді. Ця студія дуже незвична адже тут грають на дивних інструментах з невідомими назвами, грають ногами і головою, руками і просто подихом. Студійці неодноразово давали невеличкі концерти на публіку які були успішно сприйняті глядачами. Зараз гурт готує випуск власного аудіо альбому з авторською музикою. 

«Літературна» студія утворилася досить недавно – менше двох років тому. Але вже за свій короткий час існування здобула популярність серед молоді. Перш за все нею зацікавилися поети, а таких серед особливої молоді немало. 5 дівчат взяли участь у Міжнародному поетичному конкурсі і здобули два призових місця, ще одна поетеса стала учасником Всеукраїнського поетичного конкурсу для інвалідів і її вірш надруковано у збірнику. Неодноразово дівчата писали поетичні рядки та листи для солдатів АТО. Зараз студія активно працює над перекладом книги казок яка має вийти невдовзі.

Студія «Арт-терапії». У заняттях студії арт-терапії беруть участь майже всі молоді особи. Основні види занять на студії арт-терапії:
o Малювання;
o Ліплення;
o Літературні читання;
o Сенсорні заняття;
o Релаксаційні заняття;
o Заняття для дихання та регулювання емоційного стану.
Більшість молодих осіб самостійно обирають те, чим хочуть займатися під час студійних годин.
Незважаючи на те, що студія арт-терапії має на меті першочергові заняття із молоддю із важким фізичним станом, до занять доєднуються й інші молоді особи, яким цікаво брати участь у подібних видах діяльності.

Напрямок «Соціальне підприємництво». До напрямку входять три студії – «художня», «сувенірна», «поліграфічна», які забезпечують не лише терапію та самореалізацію молоді, а й виготовлення унікальних сувенірів, достойних визнання картин та надання поліграфічних послуг .

«Художня» студія або студія малювання залучає до роботи усіх без виключення молодих осіб, які можуть обирати спосіб та методи створення власних картин. Це і малювання пензлем чи пальцями, і відбитки, і малювання виделками та фактурними інструментами. До послуг студійців є олівці і фломастери, фарби акрилові та акварельні, гуаш та багато інших матеріалів. Також в рамках художньої студії діє гурток з виготовлення свічок різних форм, розмірів, святкової тематики. Щороку відбувається благодійний аукціон, на якому кожен може придбати за благодійний внесок картину художника з особливими потребами. 

Студія «Сувенірної продукції» виготовляє різноманітні сувеніри. Це прикраси (брошки з матерії, підвіски та кульчики з пластики), листівки ручної роботи, сумки та блокноти, елементи декору інтер’єру (ляльки-мотанки, запашні мішечки із травами у шафу, прикраси на ялинку, магнітики на холодильник і багато іншого). Усі ці предмети знаходять своїх власників на благодійних аукціонах та святкових ярмарках, як подарунки для близької людини. Також студія виготовляє сувеніри тв листівки на замовлення. Така творча робота дозволяє молоді навчитися креативно мислити та створити своїми руками щось прекрасне, а згодом виготовити щось подібне в подарунок друзям та рідним.

Студія «Поліграфії» займається виготовленням фірмових буклетів та календарів для центру, виданням джерельної газети, розробкою та виготовленням блокнотів, листівок та дипломів (подяк, нагород тощо). На цій студії молодь опановує роботу в текстовому редакторі (на комп’ютері), вчиться користуватися ламінатором, різаком та ксероксом, сканувати, роздруковувати, скріплювати блокноти та календарі, допомагати дизайнеру розробляти оформлення. Ця студія дозволяє молодій особі розширити свої технічні знання, а також розвиватися для подальшої реалізації в цій сфері.

Окремо, поза існуючими напрямами, діє студія «Психології» на якій інтелектуально збережена молодь вивчає основи психології, розбирає життєві ситуації свої та друзів і вчиться аналізувати та коригувати свою поведінку.

Також психолог проводить індивідуальні консультації, здійснює психологічний супровід і надає підтримку у кризових станах.

 На базі студії «Психології» утворилася команда молоді з брейн-рингу. Вже кілька місяців відбуваються тренування, було проведено два турніри серед працівників та молоді, які показали дуже високі результати. Планується  проведення на базі майстерні відкритих ігор за участі молоді з особливими потребами, шкуільних команд міста та команд з партенрських організацій.

Ще одним окремим напрямком є робота фізичного реабілітолога, який  займається обстеженням кожної молодої особи, підбором допоміжних засобів пересування, проведенням індивідуальних та групових занять відповідно до потреб. Регулярно відбуваються показові змагання з різних видів спорту серед молоді (естафети, єдиноборства, командні ігри тощо), які приносять велике задоволення учасникам і гартують їх дух і тіло.

Усі напрями та студії існують паралельно і дозволяють кожній молодій особі розвиватися одразу в кількох сферах. Також усі студії співпрацюють між собою та мають єдину спільну мету – розвиток та соціалізація молоді з особливими потребами та їх гармонійне існування в суспільному житті.     

На світі є королівство,

Зветься воно Джерело,

Там пройшло наше дитинство,

І граних багато моментів було.

Були і труднощі, і перемоги,

Великі досягнення, тяжкі дороги,

Тут друзів багато в житті ми знайшли

І разом щасливо по життю ішли.

В королівстві тому багато світла і добра

І зовсім немає зла,

Усмішка друга серце зігріває

І ніхто нікого не ображає.

 

Драган Оля, Гнилко Марічка, Іванишин Мар`яна, Ханас Ярка, Наталя.    

Оголошення