Історія
Благодійна установа Навчально-реабілітаційний центр «Джерело» була заснована 1993 року батьками товариства «Надія» та волонтерами з Канади. У 2008 році, за підтримки Львівської міської ради та у партнерстві з Управлінням соціального захисту, на базі «Джерела» створено Львівський Міський Центр Реабілітації.

Протягом більше ніж 20 років у «Джерелі» отримало послуги близько 5000 дітей та молоді з особливими потребами. Центр став моделлю для розвитку подібних установ і в інших містах України. Приміщення Центру побудоване та обладнане за європейськими стандартами доступності для осіб на інвалідних візках.

Травень 1990 — почало функціонувати Львівське обласне батьківське товариство захисту дітей з дитячим церебральним паралічем ДЦП «Надія». Згідно з дослідженням, проведеним товариством «Надія», у Львівській області налічується близько 2000 дітей з дитячим церебральним паралічем, а третина з них страждає на важку форму ДЦП. З причини розладу моторики, мовлення, а також психологічних та розумових порушень, значна частина цих дітей не можуть самостійно функціонувати, мають великі труднощі у пересуванні і потребують постійної допомоги. Також, часто ці діти не можуть відвідувати дитячі дошкільні заклади, школи, і вони цілком ізольовані від соціального життя. Основне завдання товариства «Надія» — захистити права неповносправних дітей в Україні. 

Січень 1992 — Зеня Кушпета, громадянка Канади українськго походження, приїхала в Україну, щоби на засадах волонтера допомагати особам з розумовою неповносправністю. Познайомившись з діяльністю товариства «Надія» у Львові і разом з Миколою Сварником та Мирославом Николаєвим, стала співзасновником навчально-реабілітаційного центру «Джерело» у Львові. 

Грудень 1993 — Посвячення приміщення і перших дітей-дошкільнят під час свята Св. Миколая. Навчально-реабілітаційний центр «Джерело» розпочинає роботу на базі дошкільного закладу № 172 на вул. Шафарика у м. Львові. Тут починають діяти дві дошкільні групи для дітей з розладом функціонування опорно-рухового апарату. З самого початку Мирослав Николаєв, Микола Сварник і Зеня Кушпета були рушійною силою Центру «Джерело». Вони ініціювали розробку його програм та займалися пошуком фінансування. Мирослав Николаєв і Микола Сварник також є батьками дітей з неповносправністю. 

1994 — Оксана Кунанець-Сварник, громадянка Канади українського походження, фізичний реабілітолог, прибула до Львова для того, щоб допомогти батькам неповносправних дітей з товариства «Надія» та організувати систему допомоги дітям з неповносправністю. У той час в Україні не існувало жодних навчальних програм для підготовки спеціалістів у сфері фізичної реабілітації; тому пані Оксана розпочинає працювати у цьому напрямку. Згодом її робота вже не обмежувалася лише підготовкою спеціалістів з фізичної реабілітації, а почала включати кампанії по збору коштів на навчальні програми і керівництво реабілітаційними проектами.

Квітень 1994 — Міська Рада Львова надала у користування Центру «Джерело» розпочату будівлю для створення реабілітаційного центру для дітей з особливими потребами. 

1994–1995 — завдяки ініціативі Оксани Кунанець-Сварник, а також у співпраці з Українсько-канадською програмою «Партнери у сфері охорони здоров’я», було створено навчальну програму для підготовки спеціалістів з фізичної реабілітації  у Львівському Державному інституті фізичної культури. 

У червні 1995 року місто Львів отримало своїх перших випускників спеціалістів з фізичної реабілітації.

Вересень 1994 — В додатку до існуючих садочкових груп, відкриття першого шкільного класу для старших дітей у Центрі «Джерело». 

Вересень 1996 — Вперше в історії України, у загальноосвітній школі № 82, для неповносправних дітей була створена інклюзивні навчальна програма у поєднанні з реабілітацією. Таким чином завдяки НРЦ «Джерело» відбулася інтеграція неповносправних дітей у загальноосвітню школу. 

Жовтень 1996 — завдяки благочинним пожертвам українців з Канади, зібраних за сприяння Канадського Фонду «Дітям Чорнобиля» почалися роботи з будови нового приміщення для Центру «Джерело» на пр. Червоної Калини 86а. 

Жовтень 2002 — У новому приміщенні Центру «Джерело» розпочала свою роботу Програма Раннього втручання. У цей самий час, було урочисто відкрито і освячено Капличку у новому Центрі.

Жовтень 2003 — Починає свою роботу майстерня Клубу активної молоді у новому приміщенні Центру «Джерело».

Квітень 2007 — Освітня програма «Садок-Школа» розпочала роботу в новому приміщенні.

Листопад 2007 — Завершено реконструкцію нового приміщення першого і другого поверхів Центру, повністю пристосованих для осіб з особливими потребами.

Лютий 2008 — у співпраці з управлінням соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської Ради м. Львова на базі «Джерела» створено також Львівський міський центр реабілітації.


Оголошення